Uničov - muzea

10. červenec 2011 | 19.38 | rubrika: Muzea

Město Uničov patří mezi hrdá moravská města, která podpořila nepolitickou iniciativu občanského sdružení Moravská národní obec. Toto město, které je přirozeným centrem severní Hané,  oslavilo svátek moravských duchovních patronů sv. Konstantina ( Cyrila ) a Metoděje nejen vyvěšením moravské vlajky na budově radnice, ale navíc v tento den, to je 5.července 2011, byla  pro veřejnost bezplatně zpřístupněna veškerá muzea v majetku města. 

Pan starosta Bc. Dalibor Horák k této iniciativě řekl : " Věřím, že tyto aktivity města Uničova přispějí ke zvýšení obecného povědomí o historickém odkazu minulých generací ". 

Fotografie č.1) Muzeum U Vodní branky s expozicí z dějin města

2 - 13) Muzeum vězeňství v budově bývalé městské šatlavy

14) Koncertní síň

15) Uničovská radnice s vyvěšenou moravskou zemskou vlajkou

16 - 21) Výhledy z radniční věže 

22 - 23) Expozice stavebního vývoje radniční budovy v půdních prostorách radnice na Masarykově náměstí.

24 - 25) Starobylá kašna s orlicí

                                                                                                                                                  

UničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničovUničov

komentáře (1) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 4 (1x)

Technické muzeum v Brně

21. červen 2011 | 17.56 | rubrika: Muzea

Nedávno jsem navštívil Technické muzeum v Brně. Protože jako téměř vždy jsem měl u sebe fotoaparát, tak se mi podařilo nafotit některé technické zajímavosti se sbírek TechnickéhoBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeumBrno - Technické muzeum muzea. Doufám, že Vás mé fotografie zaujmou a budou dobrým námětem k návštěvě tohoto muzea.

Obrázek č. 1) Před samotnou budovou muzea se nachází sbírka vojenských letadel. Vzdálenější letadlo - MiG-21MF.

2) Sovětský nadzvukový stíhací bombardér Suchoj SU-22 M-4.

3) Vstup do Technického muzea.

4,5) Vývoj fotoaparátů a dalších užitných předmětů kolem nás.

6,7) Funkční model historické tramvaje.

8) Ve třetím patře muzea se nachází oddělení nazvané Labyrint světla.

9,10) Zavěšené modely - pohled ze schodiště.

11) Doba kamenná 

12) Keltské sekery - Keltové na území Moravy žili asi od roku 370 př.n.l. Konec keltského osídlení Moravy se datuje asi do poloviny posledního století př.n.l.

13, 14) Mapa Moravy s vyznačením raněstředověkých oblastí výroby železa.

15) Co všechno naši moravští předci dokázali : Na obrázku je rekonstrukce původního vzhledu hutnické dílny z 9. století v polesí obce Olomučany v Moravském krasu s nadzemními šachtovými pecemi.

16) Sbírka střelných zbraní.

17 -  21) Krása historických automobilů.

19) Austro Daimler - nejstarší exponát ve sbírce historických vozidel. Automobil byl vyroben krátce před první světovou válkou ve Wiener - Neustadtu.

20) Jeden z nejslavnějších moravských automobilů Tatru 87 uvedla na trh v roce 1942 automobilka Tatra Kopřivnice.

Tímto automobilem objeli cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund celý svět. Také byl oblíbený u důstojníků SS na území Protektorátu Čechy a Morava. Posloužil jako inspirace prvního modelu nejsevernější evropské automobilky — švédského SAABu, s označením 92. V padesátých letech minulého století byla výroba osobních vozidel přesunuta do sousedních Čech pod značkou ŠKODA — název převzat od Škodových závodů Plzeň pro jejich věhlas. V současné době se na Moravě v kopřivnickém závodu TATRA osobní auta nevyrábí a produkce stagnuje...
21) Další krásné auto z dílny moravské automobilky Wikov. Prostějovští konstruktéři uvedli v roce 1930 na trh tento automobil
Wikov 35.
 22) Také výroba motorek má u nás dlouhou tradici.
 23) Dřevěný předchůdce dnešního jízdního kola.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)